מהי סיגריה אלקטרונית

אנו נחשפים בכל יום בסביבתינו לאנשים שמעשנים סיגריות רגילות ומודעים לסכנות מהעישון. המודעות לסכנות מהעישון היא גדולה והיום ניתן לראות על כל קופסת סיגריות בחנות אזהרות שונות מפני מחלות בריאותיות בקרב מעשנים. מכאן גדל הרעיון של סיגריה אלקטרונית. סיגריה אלקטרונית זה מכשיר אשר משמש כתחליף לסיגריות הרגילות. סיגריה אלקטרונית הומצאה על ידי בחור סיני בשם הון ליק בשנת 2003. הון ליק היה רוקח סיני, הוא חווה טרגדיה משפחתית כשאביו מת מסרטן ריאות כתוצאה מעישון סיגריות. מאז הוא החל לחשוב על פיתרון כדי להילחם בסיגריות. החברה בה הוא עבד, החלה לייצר את הסיגריה אלקטרונית בשנים 2005-2007.

סיגריות אלקטרוניות הן למעשה מכשירי אידוי שמופעלים על ידי סוללות וסלילים. אופן הפעולה הוא דיי פשוט. בעבר, הסיגריות האלקטרוניות היו פועלות במנגנון אוטומטי כך שלא צריך ללחוץ על שום דבר. היה חיישן שמזהה זרימת אוויר ובכך מופעל הגוף חימום. כל מה שהיה צריך זה לשאוף והמכשיר מתחיל לעבוד ולאדות את נוזל המילוי. כיום, ניתן למצוא סיגריות אלקטרוניות בשיטות ידניות. התהליך אידוי הוא זהה אך אופן הפעולה שונה. כדי לעשן, צריך ללחוץ על כפתור ואז לשאוף. זוהי בעצם הטכנולוגיה הכי חדישה וניתן לראות את כל הסיגריות האלקטרוניות החדשות משתמשות באופן הפעולה הזה.

מה שאנו שואפים הם נוזלי אידוי או בשם היותר פופולרי נוזלי מילוי. ניתן להשיג נוזלי מילוי במגוון רחב של טעמים כגון: תפוח, עוגת גבינה, קינמון, תות, מנגו, תפוז ועוד המון טעמים מגניבים. בדרך כלל נוזלי מילוי מתחלקים לקטגוריות של טעמים בהם ניתן למצוא טעמים מתוקים יותר, מלוחים, טעמי טבק וכו'. ניתן להשיג נוזלי מילוי עם ניקוטין וגם ללא ניקוטין. המטרה בעישון סיגריה אלקטרונית היא לדמות עישון סיגריות רגילות לכן מומלץ לקחת בהתחלה נוזל עם ניקוטין ולאט לאט להפחית. ישנם נוזלי מילוי בדרגות שונות של ניקוטין כך שבכל פעם ניתן להפחית ברמת הניקוטין. מקצוענים ואנשים ותיקים בתחום, מכינים לעצמם את נוזל המילוי על ידי מרכיבי בסיס להכנת נוזלים. למי שמתעניין, ניתן למצוא המון מידע באינטרנט בנושא וחנויות בישראל אשר מוכרות מוצרי בסיס להכנת נוזלי מילוי.

מקור עזר: ויקיפדיה